Майже усі екстремісти та праворадикали Чехії зібралися на відкритті так званого «представництва ДНР» у місті Острава. Через це чеським спецслужбам буде легко їх вистежити.

Про це в ефірі Громадського розповів заступник глави анатлітичного центру «European values» Якуб Янда.

«Це так зване «консульство» — ніщо інше, ніж локальна діяльність, яка не має жодного юридичного або дипломатичного значення. Я дуже радий, що люди взяли в цьому участь, особливо представники крайніх правих організацій. Бо таким чином чеські спецслужби зможуть визначити людей, що підтримують екстремізм і зібралися в одному місці. Тому це дуже добре для стеження, і ми можемо побачити, хто на якому боці», — сказав Янда.

За його словами, відкриття «представництва» місцеві жителі сприймали як жарт, і називали це «московським театром.

«Коли подію висвітлювали ЗМІ, вони наводили офіційну заяву Міністерства закордонних справ. Там було дуже зрозуміло описано, що сталося. І навіть під час відкриття, неподалік відбувалися демонстрації, які просто сміялися з усього цього, мовляв: «Це Московський театр», називали це операцією Кремля по введенню агентури впливу. Тож із цього просто сміялися», — додав чеський аналітик.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту в посольство Чеської республіки в Україні в зв'язку з підтвердженням інформації про реєстрацію в місті Острава так званого представництва «ДНР».

Поділитись: