На Волині гірники шахти №10 «Нововолинська» оголосили безстрокову акцію голодування у зв’язку із невиплатою заробітної плати.

На Волині гірники шахти №10 «Нововолинська» оголосили безстрокову акцію голодування у зв’язку із невиплатою заробітної плати. Кажуть, їм не виплачують зарплату уже три місяці. Акція голодування розпочалася у понеділок, 7 листопада.

Близько 50-ти шахтарів із першої зміни розпочали голодування, до них мають намір приєднатися колеги із другої зміни. Гірники вимагають погасити заборгованість із зарплати, яка становить 7 мільйонів гривень.

«Ми будемо голодувати до тієї пори, поки не будуть вирішуватися наші проблеми, хоча б частково. Наші вимоги: погашення заробітної плати, закінчити фінансування за 16-тий рік. Вимагаємо зустріч з працівниками міністерства, дирекцією шахти та профспілок. Зараз взагалі немає фінансування, існує соціальна напруга вже не лише в колективі, але й у сім’ях. З першого січня на фінансування 10-ої шахти надійшло тільки вісім мільйонів. Хоча обіцяли сто мільйонів», – зазначив прохідник шахти №10 «Нововолинська» Олександр Герасимчук.

«Їздили два рази в Київ. Там нас тільки обіцянками годували. Але все як було, так і лишилося», — додав він.

«Фінансування мало бути в грудні, мало бути коригування коштів, але немає ніякого коригування, ніякої перспективи. На даний момент на шахті виконуються лише непрямі роботи. Проходки вже немає місяців з десять. Робимо лише другорядні роботи. Аби рахувалося, що ми працюємо», — зазначив прохідник шахти №10 «Нововолинська» Роман Корзонюк.

«На такій шахті має бути чотири-п’ять лав. Однією лавою і не добудуєш і нічого з нею не зробиш. Тут декілька сотень людей працює, а якби запустити її, то могла б бути тисяча нових робочих місць. Наразі багато людей «розраховуються» і звільняються», — додав прохідник шахти №10 «Нововолинська» Олег Бадзюнь.

Нагадаємо, шахту №10 будуть ще з 80-их років. Це єдина в Україні шахта, яка досі будується. Її фінансування відбувається за рахунок бюджетних коштів.

Поділитись: