Світ / Європа

На всесвітньому конкурсі зелених стартапів ClimateLaunchpad команда із Шотландії позначила Крим як частину РФ

Greencubator
Світ/Європа/На всесвітньому конкурсі зелених стартапів ClimateLaunchpad команда із Шотландії позначила Крим як частину РФ
Зберегти
Вигляд
На всесвітньому конкурсі зелених стартапів ClimateLaunchpad, який зараз проходить у шотландському Единбурзі, одна з команд-фіналістів Crover із Шотландії позначила на карті Крим як територію Росії. Українські команди та організатори конкурсу з українського боку висловили занепокоєння.

Про це йдеться в твіті Greencubator.

Питання дискваліфікації учасника не стали піднімати, адже це виглядало би як спроба тиску на жюрі перед оголошенням результатів.

Зазначимо, що одним з учасників Crover є Артем Лук’янов, росіянин за походженням.

Наразі команда чекає на офіційну реакцію організаторів заходу.

Конкурс ClimateLaunchpad у 2014 році заснувала найбільша європейська мережа кліматичних інновацій Climate-KIC (одна з організацій Європейського інституту інновацій та технологій, EIT). За цей час із найбільшого європейського конкурсу ClimateLaunchpad виріс до найбільшого у світі.

У 2017 році головну перемогу конкурсу здобула команда з Кенії, яка виготовляє гелеве біопаливо з фруктових відходів. Тоді українська команда Go-To-U, яка пропонує рішення для зарядних станцій автомобілів, увійшла в десятку найкращих учасників.

Як з'ясувалось згодом, команда Crover із Шотландії посіла третє місце за підсумками конкурсу.

Як стало відомо Громадському, український представник на конкурсі Роман Зінченко звернувся до організаторів ClimateLaunchpad. Наразі команду Crover неможливо дискваліфікувати через це порушення.

Пов`язані новини