На вулицях ПАР ㅡ масові заворушення. Люди розграбовують магазини, а для боротьби з порушниками залучили армію

Під час протестів у Південно—Африканській Республіці загинуло щонайменше 72 людей та більш ніж 1200 були затримані. Масові заворушення у країні почалися після ув'язнення експрезидента ПАР Джейкоба Зуми ㅡ його визнали винним у неповазі до суду.
Про це пише Reuters та Al Jazeera.
Масові протести у країні розпочалися 7 липня, коли експрезидент Зума здався поліції. Згодом протести переросли в пограбування та вилив загального гніву протестувальників через економічну та соціальну кризу у країні.
Через проблеми у сферах сільського виробництва та перероблювання нафти, люди бояться нестачі продовольства та палива. Окрім того, бідність у країні посилюється через суворі соціальні та економічні обмеження, спрямовані на боротьбу з COVID-19.
Заворушення не припинялися протягом шести днів. Вони поширилися від дому Зуми в провінції Квазулу-Наталь до найбільшого міста країни Йоганнесбурга, а також до портового міста Дурбан.
Так, у містах ПАР фіксували випадки розграбування та підпалів торгових центрів та магазинів. У бідних районах двох провінцій ПАР ㅡ Гаутенг та Квазулу-Наталь ㅡ багато людей загинули під час тисняви, коли виносили з магазинів харчові продукти, електроприлади, спиртні напої та одяг, повідомляє поліція. Повідомлялося про епізодичне насильство і в двох інших провінціях.
Станом на 14 липня унаслідок заворушень 72 людей загинули, понад 1200 людей були затримані. Для того, щоб стримати людей на вулицях, на допомогу поліції відправили військових. Як зазначає DW, поліції довелося застосовувати вогнепальну зброю, щоб розігнати натовп.
Президент ПАР Сиріл Рамафоса закликав співгромадян «протестувати мирно».
Посольство України в ПАР просить українців, які проживають на території країни, утриматись від відвідування торгових центрів та інших місць публічних зібрань. Там також просять не виходити за межі районів проживання без нагальної потреби до того, як сили поліції та армійських підрозділів встановлять режим правопорядку.
У разі виникнення надзвичайних ситуацій доступна гаряча лінія посольства: +27681987112.
Що передувало?
Наприкінці червня Верховний суд Південно-Африканської Республіки дав колишньому президентові Джейкобу Зумі 15 місяців ув'язнення. Його визнали винним у неповазі до суду.
Експрезидент отримав покарання через відмову прийти на допит щодо його ймовірної причетності до корупції під час перебування на посту глави держави.
Суддя Кхампепе заявила, що Зума намагався зашкодити легітимності Конституційного суду, влаштувавши «політично вмотивовану кампанію з наклепу». Натомість колишній президент звинувачення у свій бік не визнає.
Зума був президентом ПАР у 2009-2018 роках. У лютому 2018-го його змусили піти у відставку представники його ж партії «Африканський національний конгрес» через імовірну причетність Зуми до корупційних злочинів.
А вже у березні 2018 року проти нього відкрили 16 кримінальних проваджень за 783 випадками корупційних злочинів. Зокрема, його звинуватили у корупції під час підписання угоди на купівлю військової техніки на 2,5 мільярда доларів.
У жовтні 2019 року Верховний суд відхилив клопотання Зуми щодо закриття проти нього кримінальних проваджень. Після цього його продовжили викликати для надання свідчень, частину з яких він і пропустив у січні 2021 року.
- Поділитися: