У Києві з фасаду будівлі по вулиці Грушевського стерли графіті з Тарасом Шевченком, Лесею Українкою та Іваном Франком, які були створені під час Революції гідності.

У Києві з фасаду будівлі по вулиці Грушевського стерли графіті з Тарасом Шевченком, Лесею Українкою та Іваном Франком, які були створені під час Революції гідності.

Про це у Facebook повідомила журналістка Тетяна Висоцька.

«Власники магазину Емпоріум на початку вулиці Грушевського тихенько знищили революційні патріотичні графіті, які протрималися на стінах будинку майже 3,5 роки», — повідомила вона.

Цю інформацію підтвердив директор Українського інститут національної пам'яті Володимир В'ятрович. Він закликав усіх об'єднатись для відновлення графіті.

«Знищено революційні графіті на Грушевського. Але вони не лише невід'ємний елемент нашої пам'яті про Майдан — вони мають статус пам'ятки місцевого значення», — зазначив він.

Як повідомив журналіст Сергій Сидоренко, директор магазину, на фасаді якого були зображені графіті, погрожує користувачам, які обурились через стирання малюнків.

Графіті-трафарети із зображеннями Шевченка, Українки та Франка в ролі революціонерів з'явилися на Грушевського 10 лютого 2014 року під час подій на Майдані.

Під кожним з портретів були розміщені цитати з творів митців: «Вогонь запеклих не пече», «Хто визволиться сам, той буде вільний», «Наше все життя – війна».

Автором трилогії вважається вуличний художник, який творить під псевдонімом «Sociopath».

Графіті на Грушевського є пам'яткою історії згідно наказу Мінкультури від 15.10.2014 № 869. Їх знищення є злочином і підпадає під дію ч.2 ст 298 Кримінального кодексу. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: