УКРАЇНА

На виборах голів територіальних громад підкуповували цукром і отрутою для жуків — КВУ

1 травня, 2017 20:03
УКРАЇНА/На виборах голів територіальних громад підкуповували цукром і отрутою для жуків — КВУ
Зберегти
Вигляд
Однією із форм агітації у низці сіл Чернігівщини стали роздача отрути для жуків і безпрограшна лотерея із дешевим вином, а на Луганщині виборців «купували» соціальними картками і пакетами з цукром.

Проблема підкупу виборців на виборах залишається ключовою, найбільш масштабні порушення законодавства мали місце на виборах Шполянської об’єднаної територіальної громади Черкаської області. 

Про це заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель за підсумками виборів голів ОТГ. 

«Вдосконалюється лише сама технологія — все більшого поширення набувають форми т.зв. «легального підкупу», до якого формально не має відношення кандидат і який дуже складно довести у судовому порядку», — зазначив він.

Зокрема, за його словами, однією із форм агітації у низці сіл Чернігівщини стали роздача отрути для жуків і безпрограшна лотерея із дешевим вином, а на Луганщині виборців «купували» соціальними картками і пакетами з цукром.

«Політики традиційно продемонстрували низький рівень політичної культури», — зазначив глава КВУ, додавши, що однією з причин виборчого свавілля є відсутність покарань.

Нагадаємо, 30 квітня відбулися перші вибори депутатів та голів місцевих рад у 47 об'єднаних територіальних громадах в 19 областях.

Серед порушень, зокрема,  бали факти видачі виборцям заповнених бюлетенів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини