Високі хвилі обрушилися на узбережжя в Міядзакі, префектура Міядзакі, Японія, 5 вересня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/JIJI JAPAN OUT EDITORIAL USE ONLY/ NO ARCHIVES

Японію, здебільшого на півдні країни, вразив потужний тайфун «Хайшен», який викликав сильні зливи, вітри та дощі. Внаслідок цього багато людей залишилися без даху над головою та електрики.

Про це повідомили місцеві метеорологи, передає Associated Press.

Це вже другий потужний тайфун, що вразив Японію упродовж останніх тижнів. Як попередили метеорологи, опади, які можуть бути рекордними, будуть «такими лютими, як відро води, вилитої над головою». 

За кілька днів до цього людей попередження, щоб ті були готові сховатися та запастися їжею та водою.

Місцева влада каже, що кілька річок на південно-західному острові Кюсю перебуває під загрозою виходу з берегів. Попередження про евакуацію отримали 50 тисяч людей на Окінаві та Кюсю.

Потяги тимчасово припиняли рух, а десятки авіарейсів — скасували. Авіакомпанії попереджають, що скасування рейсів на півдні Японії ще точно триватимуть у понеділок, 7 вересня, можливо, й у вівторок.

Тайфун вже наближається до узбережжя міста Согвіппо на острові Чеджу у Південній Кореї.

Високі хвилі розбивають узбережжя міста Согвіппо на острові Чеджу, Південна Корея, 6 вересня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/YONHAP SOUTH KOREA OUT

Що це за тайфун?

Японське метеорологічне агентство повідомило, що тайфун несе в собі стійкий вітер зі швидкістю до 162 кілометрів на годину. Тому він є не лише потужним — еквівалент урагану другої категорії (з п’яти) — але і величезним за своєю досяжністю.

Курс «Хайшен» подібний до тайфуну «Майсак», який минулого тижня завалився на південь Японії, поранивши десятки людей і відключивши електрику в тисячах будинків.

Тоді біля узбережжя Японії перекинулося вантажне судно, в якому перебували 43 члени екіпажу та 5 800 корів з Нової Зеландії. Двох людей вдалося врятувати. Пошуки людей припинили через «Хайшен».

Поділитись: