Пожежа у штаті Каліфорнія, США, 8 вересня 2020 року
Фото:

EPA / ETIENNE LAURENT

Станом на 9 вересня на західному узбережжі США вирували понад 85 великих пожеж. У штаті Каліфорнія вогонь охопив рекордні понад 8100 квадратних кілометрів — приблизно стільки ж, скільки займає Чернівецька область. Тільки там зі стихією борються близько 14 тисяч пожежників.

Найбільше від стихії потерпають штати Каліфорнія, Ореґон і Вашингтон, зазначає CNN; у небезпеці перебувають також штати Невада й Аризона. У цих п’ятьох штатах оголосили «червоний» рівень пожежної небезпеки на територіях, де живуть понад 28 мільйонів людей. Це означає, що вони повинні бути готові до ймовірної евакуації.

За останніми даними, загинули щонайменше троє людей у штаті Каліфорнія і ще одна людина — у штаті Вашингтон.

Пожежа у штаті Каліфорнія, США, 7 вересня 2020 року
Фото:

EPA / KYLE GRILLOT

Жителі каліфорнійських міст Сан-Франциско, Окленд і Берклі стали свідками помаранчевого і навіть червоного неба. Усе — через пил і попіл від пожеж, який вітер підняв у повітря: він закрив собою сонце, через що небо й набуло такого відтінку. У соцмережах ситуацію порівнювали з апокаліпсисом.

Пожежі виникли через посушливу та спекотну погоду, до якої додалися сильні вітри, які розносять полум’я ще далі. Так, одна з найбільших пожеж у Каліфорнії охопила площу в понад 130 квадратних кілометрів менш ніж за добу. Загалом із 15 серпня там зафіксували понад 1000 пожеж, більшість із яких викликали удари блискавки.

Речник пожежної служби Каліфорнії Лін Толмачофф зазначає: поки ще не настав пік пожежного сезону, а тому слід готуватися до погіршення ситуації. «Історично склалося, що на вересень-жовтень припадають найбільші пожежі. Тоді зазвичай жарко, висихають родовища нафти. А ще посилюється вітер», — додає він.

Поділитись: