На Закарпатті, де відзначають велику завантаженість медзакладів, до роботи з хворими на COVID-19 залучили чотири додаткові лікарні.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко на традиційній селекторній нараді під головуванням Володимира Зеленського, передає Офіс президента.

«Треба, щоб було забезпечено фінансування цих лікарень з Національної служби здоров’я України. Якщо вже є фінансування й забезпечення достатньої кількості ліжок для прийому хворих, то про це треба доповідати не лише мені – необхідно про це розказати людям на Закарпатті, щоб вони не хвилювалися, що чогось бракує», – наголосив Зеленський

У відповідь Ляшко запевнив, що місць для хворих на COVID-19 на Закарпатті достатньо, відбувається стабілізація ситуації.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль теж сказав, що ситуація з коронавірусною інфекцією в Україні стабілізується. Він зауважив, що тих, хто одужав, сьогодні більше, ніж тих, хто захворів. За його даними, у 375 закладах охорони здоров'я по країні підготували 28 тисяч 732 ліжка для лікування хворих на COVID-19.

Чому це важливо: Напередодні у Закарпатській обласній державній адміністрації заявили, що в області ліжка у лікарнях другої та третьої хвилі майже на 90% заповнені пацієнтами, що хворіють на COVID-19. Однак заявлені цифри заповненості лікарень відрізняються від даних МОЗ щодо лікарень Закарпаття усіх хвиль (першої, другої та третьої). Так, станом на 13 липня, за даними МОЗ, завантаженість лікарень в області складала 59,64%, що перевищує допустимий показник у 50% і є найвищим показником в Україні серед регіонів.

Поділитись: