На Запоріжжі виявили африканську чуму свиней, одна тварина вже загинула
У місті Молочанськ Запорізької області на території підсобного господарства фахівці виявили захворювання свиней на африканську чуму. У місці спалаху перебували 10 тварин, з них одна вже здохла.
Про це повідомили в обласному управлінні Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Фахівці провели розслідування на місці події. У здохлої свині підозрювали захворювання на африканську чуму. Згодом це підтвердили у лабораторії.
На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Пологівській районній держадміністрації 28 серпня ухвалили рішення встановити у Молочанську карантин.
Зараз фахівці ліквідовують вогнище інфекції, щоб не допустити її розповсюдження. Зокрема, там виставили карантинні пости, обладнали дезбар’єри, провели дезінфекцію подвір’я та транспортних засобів тощо.
Що таке африканська чума свиней?
Це гостроінфекційне вірусне, особливо небезпечне захворювання свиней, яке характеризується лихоманкою, крововиливами, синюшністю шкіри та високою смертністю.
Вірус стійкий до дії зовнішніх факторів — у гної й ґрунті він залишається життєздатним до 3 місяців, у копчених м'ясопродуктах — до 6 місяців, в замороженому м'ясі — до 3 років.
Лікування та ефективної вакцини для профілактики хвороби поки що не існує. Водночас люди на африканську чуму свиней не хворіють.
Як уберегти тварин від захворювання?
Для запобігання захворюванню тварин, необхідно дотримуватися профілактики:
- забезпечувати роботу спеціалізованих свиногосподарств у «закритому режимі»;
- утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати вигулу і контакту з іншими тваринами;
- обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі;
- забороняти відвідування тваринницьких приміщень стороннім людям;
- не купувати тварин у невстановлених місцях та без супровідних ветеринарних документів;
- не забивати та не переробляти туші хворих свиней;
- не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання;
- при виявленні трупу дикого кабана або свійської свині негайно звертатися до територіального органу Держпродспоживслужби.
- Поділитися: