ENRU

На знак протесту депутат Тарасюк відмовився очолювати групу у зв’язках з Польщею

Депутат пояснив свої дії тим, що визнання поляками Волинської трагедії геноцидом є антиукраїнською та безвідповідальною позицією.

Народний депутат від «Батьківщини» Борис Тарасюк склав повноваження голови групи міжпарламентських зв’язків із Польщею. Про це він заявив в ефірі «Радіо Свобода».

«Це, так би мовити, мій особистий протест на антиукраїнські дії, на неконструктивізм, на безвідповідальність авторів цих польських рішень», – сказав Тарасюк.

Депутат вважає, що в Україні потрібно створити «Інститут Польщі», в якому історики фахово займатимуться питаннями спільної історії.

Нагадаємо, Сейм Польщі проголосував за резолюцію «Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами».

Після цього комітет Верховної ради України із закордонних справ оприлюднив заяву у відповідь. У ній наголошується, що ухвалення Сенатом і Сеймом Польщі постанов щодо Волинської трагедії є «викривленою, політично і юридично некоректною оцінкою трагічної сторінки українсько-польської історії, що стосується подій на Волині».