Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура просять президента України Володимира Зеленського ветувати прийнятий законопроєкт про зміни до деяких законодавчих актів для приведення їх у відповідність Конституції України у частині недоторканності народних депутатів.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

«Проголосований 18 грудня 2019 року Верховною Радою України законопроєкт №2237 щодо нібито зняття депутатської недоторканості знизить ефективність розслідування злочинів, вчинених за участі чинних парламентаріїв», — йдеться в повідомлені.

За інформацією правоохоронців, «окремі прийняті норми можуть призвести до виникнення процесуальних проблем ще на початку розслідування та дозволити цим учасникам уникнути відповідальності».

«Так, відповідно до законопроєкту №2237, генеральний прокурор стане єдиним в Україні, хто зможе внести відомості про вчинення кримінального правопорушення народним депутатом України до Єдиного реєстру досудових розслідувань», — наголосили у НАБУ.

Наголошується, що вказана норма ставить під загрозу незалежність детективів НАБУ і прокурорів САП, адже тепер перед початком розслідування, вони мають звернутися до генпрокурора, щоб переконати його внести відомості до ЄРДР.

«Крім того, законопроєкт не визначає, яким чином слідчі мають передавати інформацію генпрокурору, щоб той розпочав розслідування», — йдеться в повідомленні.

САП і НАБУ заявляють, що законопроєкт частково унеможливлює збір доказів у провадженні. Як приклад, вони навели ситуацію, коли в межах одного провадження стає відомо про інший злочин.

Нагадаємо, 18 грудня Верховна Рада схвалила зміни до деяких законодавчих актів, аби зробити їх відповідними Конституції України у частині недоторканності народних депутатів.

За відповідний законопроєкт №2237 про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою приведення у відповідність до закону «Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України» у другому читанні та в цілому проголосували 291 народний депутат. Жодного голосу на підтримку законопроєкту не було від фракцій «Європейська солідарність», «Батьківщина» і «Голос».

Поділитись: