УКРАЇНА

НАБУ і САП звітували про результати роботи за півроку

УКРАЇНА/НАБУ і САП звітували про результати роботи за півроку
Зберегти
Вигляд
lead

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник та керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький провели спільний брифінг щодо результатів роботи відомств за останні півроку.

Керівники відомств розказали про розслідування резонансних кримінальних проваджень, взаємодію з судами та правоохоронними органами, повідомлять про основні здобутки НАБУ і САП.

За словами Ситника, станом на 1 серпня бюро опрацювало 506 осіб, працює 175 детективів, трохи менше як 200 вакансій. В основному це посади детективів. До кінця серпня вакансій детективів будуть закриті.

Крім того, вручено 87 підозр, 45 млн грн відшкодовано державі в результаті роботи детективів НАБУ.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник спрогнозував, що у вересні-жовтні 2016 року буде проведена «піар-кампанія» з дискредитації антикорупційних органів.

Ситник також сказав, що антикорупційним органам відоме місцезнаходження судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса, викритого на хабарництві, і він розраховує, що суддя сьогодні 11 серпня, прибуде для отримання повідомлення про підозру у вчиненні злочину.

НАБУ проситиме Верховний суд внести в Раду постанову про дозвіл притягнути до кримінальної відповідальності суддю Чауса.

Назар Холодницький повідомив деталі операції із викриття судді. «Хабар вимагався за вирок суду – 100 тис доларів спочатку, пізніше зріс до 150 тис. На початковому етапі він приховано брав хабарі – з березня 2016. Чаус знав, що ним займається НАБУ. Він навмисно перервав відпустку, щоб провести суд, взяти гроші і продовжити відпустку», – сказав Холодницький.

Холодницький також повідомив, що готуються необхідні документи для Інтерполу з метою оголошення в міжнародний розшук народного депутата України Олександра Онищенка, і розраховує, що наступного тижня його оголосять у міжнародний розшук.

Крім того, антикорупційні органи розслідують можливий корупційну складову при реалізації проекту «Стіна» (Європейський вал) на суходільному кордоні України та Російської Федерації.

Пов`язані новини