Життя

НАБУ не розслідуватиме справу про офшори Порошенка

Життя/НАБУ не розслідуватиме справу про офшори Порошенка
Зберегти
Вигляд

Чинний президент України не є підслідною Національному антикорупційному бюро України особою, і Бюро не має повноважень починати щодо нього досудове розслідування, зазначено в заяві НАБУ.

«У відповідь на численні запити ЗМІ про те, чи буде НАБУ розслідувати зазначені в матеріалах про «панамські офшори» (факти – ред.), повідомляємо таке. Відповідно до закону України «Про НАБУ» і Кримінального процесуального кодексу, підслідними Бюро є вищі посадовці, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема президент України, повноваження якого припинені», — пояснюється в повідомленні.

У НАБУ повідомляють, що стосовно інших осіб, згаданих у матеріалах ЗМІ, триває «аналітична робота з метою встановлення підстав для проведення досудового розслідування».

Зазначимо, що Порошенко, згідно з у розслідуванням Анни Бабінець «Подвійне життя президента» для програми «Слідство.Інфо», всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст, однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії. Порошенко також єдиний власник компанії Prime Asset Partners Limited на Віргінських островах.

/фото president.gov.ua/

Пов`язані новини