Національне антикорупційне бюро оприлюднило фрагменти нібито листування міністра інфраструктури Володимира Омеляна, якого підозрюють у незаконному збагаченні.

Національне антикорупційне бюро оприлюднило фрагменти нібито листування міністра інфраструктури Володимира Омеляна, якого підозрюють у незаконному збагаченні.

Пресс-служба НАБУ оприлюднила переписку, де нібито Омелян спілкується з братом, посередником у купівлі автомобіля і невідомим чиновником.

Також опублікована переписка дружини міністра Світлани Бевзи з колишнім власником будинку у Київській області.

За даними НАБУ, листування міністра інфраструктури Володимира Омеляна Фото: НАБУ 

У НАБУ зазначили, що публікують ці фрагменти листування, «з огляду на суспільний резонанс».

«Наголошуємо, що у фокусі розслідування НАБУ — факти, які вказують на можливе порушення з боку міністра законодавства в частині незаконного збагачення та внесення недостовірних даних до е-декларацій. Дотепер посадовець не навів аргументованих доказів щодо походження незадекларованих активів», — наголосили у Бюро.

Також НАБУ опублікувало проект висновку Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо відсутності в діях Омеляна конфлікту інтересів, який, за даними Бюро, міністр отримав за 2 місяці до офіційного ухвалення рішення.

Проект висновку Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо відсутності в діях Омеляна конфлікту інтересів, який, за даними НАБУ, міністр отримав за 2 місяці до офіційного ухвалення рішення Фото: НАБУ

Раніше повідомлялося, що суд арештував майно Омеляна.

Прес-секретарка міністра Омеляна на своїй Facebook-сторінці Марина Томко вказала, що рішення щодо арешту ухвалили на закритому засіданні. 

«Згідно з непідтвердженою інформацією, закритим рішенням суду арештовано майно В.Омеляна: квартира (60 кВ.м.) і машина брата міністра. У власності В.Омеляна лишилися не арештованими краватки, шкарпетки і з декілька сотень книжок», — вказала Томко.

16 вересня підозрюваного в незаконному збагаченні міністра інфраструктури Володимира Омеляна викликали на допит до Національного антикорупційного бюро.

Вранці 13 вересня міністру інфраструктури України Омеляну вручили підозру. За інформацією слідства, Омелян за час перебування на державній службі (з січня 2000 року до 26 квітня 2018 року) отримав 2,17 мільйони гривень офіційного доходу, тоді як його витрати лише за 7 років склали щонайменше 3,45 мільйони.

Також, за даними слідства, міністр вніс неправдиву інформацію до декларації щодо вартості його авто Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році. У НАБУ заявили, що міністр Омелян приховував викриті порушення.

Вже наступного дня відбувся суд щодо Омеляна. Суддя відпустив Омеляна на поруки депутата від «Народного фронту» та міністра спорту України. Прокурори ж просили заставу в 5 мільйонів гривень. НАБУ пізніше дозволило міністру Омеляну виїжджати у закордонні відрядження.

Сам Омелян заявив, що вимагатиме притягнення до відповідальності сторони обвинувачення — а саме слідчих Національного антикорупційного бюро. Міністр назвав справу щодо нього сфабрикованою, і сказав, що підозра не містить жодного складу злочину. 

Зазначимо, що НАЗК в 2015 році перевіряло декларацію Омеляна та заявило, що порушень не виявлено.

Поділитись: