Голова ДФС Насіров надав «заднім числом» розстрочку компаніям, задіяним у «газовій справі» депутата Онищенка.

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров завдав державі збитків на суму більш ніж 2 млрд грн шляхом ухвали безпідставних рішень про розстрочення платежів для компаній, задіяних у «газовій справі» депутата Олександра Онищенка.

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

Згідно з інформацією від НАБУ, підприємства «Хас», «Надра геоцентр» і «Карпатнадраінвест» подали в ДФС документи щодо отримання розстрочки грошових зобов’язань та податкового боргу з рентної плати за користування надрами.

За законом, ДФС мала перевірити документи на наявність підстав для надання розстрочки та відмовити, оскільки їх не було. Також ДФС мала здійснити низку дій щодо нарахування підприємствам пені та штрафних санкцій та сповістити відповідні державні установи стосовно наявності боргу за користування надрами України.

nabu.gov.ua

Проте фактично голова ДФС Насіров прийняв документи зазначених підприємств і надав їм розстрочку «заднім числом».

Таким чином він порушив законодавство, оскільки не наклав штрафні санкції та надав неправдиву інформацію щодо боргу Державній службі геології та надр України і ПАТ «Укргазвидобування», що є основною компанією з видобування природного газу.

У зв’язку з продовженням спецдозволів на користування надрами та договорів спільної діяльності підприємств із ПАТ «Укргазвидобування», державі було надано збитків на суму 2,019 млрд грн.

nabu.gov.ua

Наразі, згідно з процесуальним законодавством, Насіров вважається офіційно затриманим, повідомляє НАБУ. Біля його палати чергують працівники бюро. Наразі вирішується питання про обрання Насірову запобіжного заходу.

Раніше повідомлялося, що Кабмін відсторонив Насірова від посади на період слідства.

Нагадаємо, напередодні детективи НАБУ обшукали офіс Держфіскальної служби та вручили підозру главі ДФС Роману Насірову.

Це відбувалось в рамках розслідування кримінального провадження, пов’язаного з неправомірними, на думку слідства, рішеннями голови ДФС Романа Насірова про розстрочення податкових боргів підприємствам колишнього народного депутата Олександра Онищенка.

Після вручення підозри, яке відбулось у відомчій лікарні «Феофанія», голову ДФС Насірова госпіталізували з інфарктом

Як повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, за даними слідства, Насіров завдав збитків бюджету на 2 млрд гривень.

 

Поділитись: