Національне антикорупційне бюро розпочало розслідування щодо президента Федерації футболу України Андрія Павелка та ще кількох держслужбовців.

Національне антикорупційне бюро розпочало розслідування щодо президента Федерації футболу України Андрія Павелка та ще кількох держслужбовців. 

Це Громадському підтвердили одразу двоє співрозмовників у правоохоронних органах. Вони не змогли публічно назвати ім'я Павелка, оскільки закон забороняє називати ім'я фігуранта до оголошення підозри.

Прес-служба НАБУ 14 червня повідомила, що розслідування розпочате після звернення громадських організацій та публікацій у ЗМІ.

Йдеться про можливу корупцію при будівництві футбольних полів зі штучним покриттям, які закуповували за бюджетні гроші.

«Принагідно зазначаємо, що факт внесення відомостей до ЄРДР жодним чином не свідчить про те, що з боку тієї чи іншої особи дійсно мали місце неправомірні дії», — зазначили у НАБУ.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив Громадському, що не буде здійснювати процесуальний нагляд, оскільки вбачає потенційний конфлікт інтересів для себе у цій справі. Холодницький є заступником голови Федерації футболу України.

«Я подав рапорт до Генерального прокурора із проханням відсторонити мене від здійснення процесуального керівництва у цьому провадженні, оскільки вбачаю потенційний конфлікт інтересів», — пояснив Холодницький.

Зазначимо, у травні видання «Наші гроші» оприлюднило розслідування, у якому йшлося, що Федерація футболу України з ініціативи Павелка за кошти УЄФА побудувала комерційний завод із виробництва штучного покриття для футбольних полів.

Водночас кошти УЄФА призначались не для будівництва заводу, а для покриття полів.

«Покриття для полів тепер купують за бюджетні гроші у цього заводу. При чому появу заводу і бюджетне фінансування полів і патронує одна людина», — повідомили журналісти, додавши, що йдеться про Павелка.

Після відкриття заводу ФФУ вимагає від усіх місцевих органів влади купувати покриття від новозведеного заводу, розповів Олег Сорокапуд, фахівець з будівництва майданчиків.

 

Поділитись: