УКРАЇНА

НАБУ порушило справу після розслідування «Схем» про пов’язану з Порошенком фірму

22 березня, 2018 19:49
УКРАЇНА/НАБУ порушило справу після розслідування «Схем» про пов’язану з Порошенком фірму
Зберегти
Вигляд
Національне антикорупційне бюро України порушило справу про можливе зловживання службовим становищем чиновниками Держгеонадр.

Національне антикорупційне бюро України порушило справу про можливе зловживання службовим становищем чиновниками Держгеонадр. Провадження відкрили після розслідування журналістів програми «Схеми».

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Попередньо дії кваліфіковано за статтею 364 Кримінального кодексу України («Зловживання владою або службовим становищем»). Слідство триває. Про підозру нікому не повідомлялось», — повідомила речниця НАБУ Світлана Оліфіра.

Справу порушили після звернень народних депутатів Віталія Купрія та Сергія Лещенка, які посилаються на журналістське розслідування програми «Схеми». У матеріалі йшлося про те, що маловідома фірма «Аркона Газ-Енергія» без аукціону отримала спецдозвіл на видобування газу в Полтавський області на 20 років. До того ж ця фірма пов’язана з оточенням президента України Петра Порошенка.

Державна служба геології і надр України видала відповідний спецдозвіл 18 травня 2017 року. Право добувати газ на перспективному родовищі коштувало фірмі «Аркона Газ-Енергія» всього 3,8 мільйона гривень.

На думку напівдержавної компанії  Укрнафта, така угода не відповідає ринковій ціні. В Укрнафті зазначили, що готові були заплатити за цей спецдозвіл щонайменше 45 мільйонів гривень.

Розслідування «Схем» «Новий газовий бізнес оточення Петра Порошенка» виявило, що реальний контроль над ТОВ «Аркона Газ-Енергія» мають люди з оточення президента України Петра Порошенка, зокрема, до фірми опосередковано має стосунок Олексій Маловацький – юрист з команди Петра Порошенка, нині член Вищої ради правосуддя.

Раніше Національне антикорупційне бюро провело обшуки в офісі Державної служби геології та надр України. Слідчі дії проводилися стосовно надання Держгеонадрами адміністративних послуг щодо користування надрами на ділянках проявів бурштину.

Пов`язані новини