УКРАЇНА

НАБУ повернуло 34 млн гривень у справі Державної зернової корпорації

УКРАЇНА/НАБУ повернуло 34 млн гривень у справі Державної зернової корпорації
Зберегти
Вигляд

Національне антикорупційного бюро в рамках розслідування справи про розтрату 50 млн гривень коштів Державної продовольчо-зернової корпорації України (ДПЗКУ) повернуло на рахунки підприємства 34 млн гривень. Про це повідомила прес-служба НАБУ.

26 липня НАБУ затримало колишнього виконуючого обов'язки голови правління ДПЗКУ та голову правління компанії «Рокитнянський комбінат хлібопродуктів» за підозрою в розтраті 50 млн грн державних коштів.

За версією слідства, затримані підписали договір про постачання Рокитнянским хлібокомбінатом 16,6 тис. тонн кукурудзи 3-го класу для ДПЗКУ на умовах повної передоплати. Слідчі вважають, що обом сторонам було достовірно відомо, що зазначений товар де-факто відсутній, тому Рокитнянський хлібокомбінат не збирався виконувати угоду.

Тим не менш, ДПЗКУ перерахувала на рахунок хлібокомбінату близько 50 млн грн бюджетних коштів за товар, який так і не був поставлений, зазначає УНІАН.

ДПЗКУ – вертикально інтегрована компанія, яка проводить весь цикл робіт з зерновими та продуктами їх переробки: від виробництва до експорту. До складу ДПЗКУ входять 55 філій, їх загальна робоча місткість становить 3,75 млн тонн сільгоспкультур, у тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів – близько 2,5 млн тонн зернових вантажів на рік.

Пов`язані новини