У Національному антикорупційоному бюро заявили, що в Україні немає альтернативи створенню окремого Антикорупційного суду.

У Національному антикорупційоному бюро заявили, що в Україні немає альтернативи створенню окремого Антикорупційного суду.

Таким чином у НАБУ прокоментували слова президента Єврокомісії щодо створення антикорупційної палати.

В Бюро зазначили, що останнім часом поширюється думка, що створення антикорупційного суду є невиправданим.

«В якості альтернативи противники антикорсуду пропонують створити антикорупційні палати при існуючих судах загальної юрисдикції. Вірогідно, заява президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, що Євросоюз вважає достатнім створення спеціальної антикорупційної палати, є наслідком цілеспрямованої дезінформації по відношенню до європейських партнерів України», — йдеться у заяві.

В НАБУ підкреслили, що однієї антикорупційної палати в межах Верховного суду буде недостатньо, оскільки «одна палата не може поєднувати в собі усі три інстанції».

«Якщо ж іти шляхом створення аналогічних антикорупційних палат у нереформованих судах першої та апеляційної інстанцій, самий сенс створення Антикорупційного суду буде повністю нівельований», — зазначили в Бюро.

В антикорупційному органі висловили думку, що дану ідею серед міжнародних партнерів намагаються поширити через« їхню недостатню обізнаність з особливостями судової системи України».

«НАБУ переконане: створення антикорупційних палат не лише не вирішить проблему відсутності вироків щодо топ-корупціонерів, але й поглибить її», — додали в Бюро.

В НАБУ також наголосили, що створення окремого Вищого антикорупційного суду законним способом вирішення проблеми відсутності вироків щодо корупціонерів найвищої ланки в Україні.

Нагадаємо, у четвер 13 липня на прес-конференції у Києві Юнкер заявив, що створення Палати з протидії корупції в судовій системі буде достатнім.

Раніше ЄС наполягав на створенні спеціального Антикорупційного суду.

Депутатка Європарламенту Ребекка Хармс заявила, що здивована заявою Юнкера щодо створення антикорупційної палати.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile