Йдеться про можливу причетність до фінансових махінацій очільниці НБУ та директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Національне антикорупційне бюро України почало розслідування діяльності голови Національного банку України Валерії Гонтаревої і директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтина Ворушиліна.

Про це повідомив прокурор Генеральної прокуратури, помічник генпрокурора Владислав Куценко, додавши, що розслідування розпочато на підставі його рапорту.

«У рапорті я підняв питання про махінації з активами ліквідованих банків на суму близька 315,6 млрд. грн. та про можливу причетність до таких махінацій очільниці НБУ та директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб», – сказав він.

За його словами, мова йде про штучне заниження вартості активів 68 ліквідованих банків з 415 млрд. грн. до 99,4 млрд. грн., з метою продажу таких активів за безцінь підконтрольним суб’єктам, що, у свою чергу, «призводить до плачевних наслідків для економіки та до масових невиплат боргів вкладникам таких банків».

Нагадаємо, що останнім з банків, який НБУ відніс до категорії неплатоспроможних, є «Платинум банк».

Поділитись: