Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальну справу щодо колишнього очільника Служби безпеки України на вимогу суду.

Про це hromadske повідомила речниця НАБУ.

«Суд зобов'язав відкрити провадження за певним фактом. На запит журналістам ми повідомили, що виконали рішення суду та внесли відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань», — зазначила речниця Світлана Олефіра.

Кваліфікацію справи не розголошують.

Як зазначають Українські новини, які надсилали запит до НАБУ, 4 жовтня в НАБУ надійшла заява про кримінальне правопорушення за фактом вчинення колишнім головою Служби безпеки України злочинів, які підпадають під кваліфікацію ст. 28 та 364 (зловживання службовим становищем), 365 (перевищення службовим становищем), 366 (службове підроблення), 191 (розкрадання коштів), 111 (держзрада), 114 (шпигунство) Кримінального кодексу. Однак справа не було відкрите.

25 жовтня суд зобов'язав НАБУ відкрити кримінальне провадження за даними фактами.

Наразі главою СБУ є Іван Баканов. До того службу очолював Василь Грицак.

Нагадаємо, у серпні 2019 року Національне антикорупційне бюро порушило кримінальну справу проти глави Служби безпеки Василя Грицака через можливе притягнення до відповідальності завідомо невинної особи.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile