УКРАЇНА

НАБУ відкрило справу про підкуп депутатів через заяву Онищенка

8 грудня, 2016 11:10
УКРАЇНА/НАБУ відкрило справу про підкуп депутатів через заяву Онищенка
Зберегти
Вигляд
Національне антикорупційне бюро України розпочало досудове розслідування фактів підкупу депутатів Верховної Ради, що були озвучені у заявах народного депутата Олександра Онищенка

Національне антикорупційне бюро України розпочало досудове розслідування фактів підкупу депутатів Верховної Ради, що були озвучені у заявах народного депутата Олександра Онищенка.

Про це повідомив голова НАБУ Артем Ситник. 

За результатами аналізу інформації зі ЗМІ злочини попередньо кваліфікуються за ч. 4 ст. 368 — «прийняття пропозиції обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великому розмірі, яка займає особливо відповідальне становище».

«Сьогодні ми зареєстрували кримінальне провадження за заявами народного депутата Олександра Онищенка про факти підкупу депутатів. Звісно, частина із того, що він заявляв, не має, на мою думку, кримінального підґрунтя, але є певні заяви про те, що були конкретні  підкупи за конкретні  голосування. Про це говорить особа, яка брала в цьому участь.  За час моєї роботи в НАБУ, таких заяв ще не було», — розповів директор НАБУ Артем Ситник.

Він вважає, що заяв політиків про корупцію в стінах Верховної Ради чимало, але заяв від депутатів, які сами би визнавали свою участь у цих злочинах ще не було.

«Я би назвав це, фактично, як явку з повинною, яка була озвучена в прямому ефірі на телеканалах, на жаль, і російських. І тому ми вирішили, що раз є такий нюанс, що це не просто заява однієї політичної сторони проти іншої політичної сторони, а це заява конкретної особи, яка, підтверджує свою участь у процесах підкупу», — сказав Ситник.

Директор НАБУ повідомив, що Онищенку запропонують передати матеріальні докази, про які він говорив.

Раніше повідомлялося, що НАБУ перевіряє «компромат» депутата Онищенка на Порошенка.

Нагадаємо, Онищенко розповів Громадському про «компромат» на Порошенка та заявив, що передав його американським спецслужбам.

Онищенко підозрюється в організації розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ "Укргазвидобування", в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн. 

5 липня Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутату Онищенку.

Сам Онищенко заявив, що перебуває у Лондоні та попросив Великобританію надати йому притулок. Він також запропонував слідству допитати його у Лондоні.

Пов`язані новини