Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження стосовно працівників Генеральної прокуратури, які викрали і утримували працівників НАБУ.

Про це заявив директор Бюро Артем Ситник під час прес-конференції, передає журналіст Громадського Дмитро Реплянчук.

«Національне антикорупційне бюро порушило кримінальну справу за рядом статей, в тому числі за фактом незаконно викрадених працівників НАБУ, зловживання владою і службовим становищем працівниками Генеральної прокуратури і ряд інших, в тому числі пов'язаних з тортурами», – сказав Ситник.

Такою є реакція відомства на конфлікт, що стався 12 серпня у Києві між працівниками Національного антикорупційного бюро України та співробітниками Генпрокуратури.

«ГПУ затримала двох «технічних» працівників, які проводили негласні слідчі дії. Також були заблоковані двоє детективів НАБУ у під'їзді житлового будинку. Луценко надав вказівку звільнити працівників НАБУ. В той же час, представники ГПУ протримали працівників НАБУ протягом 11 годин. Є факти того, що проти них застосовувався фізичний і психологічний вплив», – сказав директор НАБУ.

В той же час, директор НАБУ запевняє у відсутності конфлікту між його відомством і Генеральною прокуратурою України.

«Ніякої війни між Генеральною прокуратурою України і Національним антикорупційним бюро, а також особисто між мною і генеральним прокурором України Луценком Юрієм Віталійовичем немає», – сказав він.

За його словами, мають місце дії щодо захисту особистих інтересів керівників і співробітників департаменту Генеральної прокуратури України.

«Мають місце дії щодо захисту інтересів представників ГПУ у сфері захисту економіки. Саме ці працівники намагалися перешкодити негласні слідчі дії НАБУ, використовуючи свої посади. Вони підозрюються у вчиненні незаконних дій, у тому числі, насильницьких дій», – сказав Ситник.

Поділитись: