Економіка / Гроші

НАБУ затримало 10 підозрюваних у виведенні $20 млн з державного Ощадбанку

НАБУ
Економіка/Гроші/НАБУ затримало 10 підозрюваних у виведенні $20 млн з державного Ощадбанку
Зберегти
Вигляд
Детективи Національного антикорупційного бюро затримали десятьох підозрюваних у заволодінні 20 мільйонами доларів державного Ощадбанку. Усім повідомили про підозру.

Серед підозрюваних є два чинні та один колишній співробітники банку. Зокрема, заступниця глави правління Ощаду, колишній начальник управління проектного фінансування та екс-керівниця відділу управління проектного фінансування, яка нині очолює це управління.

Інші семеро підозрюваних — низка службовців підприємств, які входять до складу агропромислового холдингу «Креатив».

Слідчі встановили, що з 2013 до 2015 року співробітники приватних компаній з групи «Креатив» разом з чиновниками банку підробили документи для отримання кредиту на 20 мільйонів доларів. Кредит брали нібито для купівлі насіння соняшника.

Після отримання коштів з банку тодішні власники холдингу «Креатив» вивели їх за кордон на рахунки компаній у Швейцарії. Згодом, за версією НАБУ, цими грошима вони оплатили купівлю корпоративних прав компаній, що володіли цінною нерухомістю.

«Детективи НАБУ мають докази, що, ухвалюючи рішення про надання кредиту, посадовці АТ «Ощадбанк» спирались на неперевірені, а подекуди і підроблені документи, частина з яких створювалась за їхньої ж участі», — заявили у НАБУ.

Раніше державний Ощадбанк повідомив, що за перше півріччя 2018 року отримав 108,4 мільйона гривень чистого прибутку.

Також відомо, що Топ-менеджер Ощадбанку систематично здійснював незаконні оборудки з державними цінними паперами, та завдав банку збитків на 16,7 мільйона гривень.

Більше про:
# НАБУ
# корупція
Пов`язані новини