На виході з Лук'янівського СІЗО відразу після звільнення під заставу в середу детективи Національного антикорупційного бюро затримали Валерія Пісного та Олега Рябошапку - фігурантів кримінального провадження про розкрадання газу, видобутого в рамках договорів спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування».

Постний і Рябошапка були затримані за підозрою в скоєнні по статті «легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом» Кримінального кодексу України, повідомили у НАБУ.

«Під час затримання біля входу в Лук'янівське СІЗО з боку невідомих були спроби перешкоджати діям детективів і запобігти арешту підозрюваних. Для забезпечення порядку було залучено підрозділ спеціальних операцій НАБУ. В даний час підозрювані затримані за статтею 208 Кримінального процесуального кодексу і доставлені в приміщення Національного бюро. Після проведення в їх відношенні слідчих дій затримані буде переведено в ізолятор тимчасового тримання», - йдеться в повідомленні.

За даними НАБУ, Постний і Рябошапка були арештовані і поміщені під варту 17 червня за рішенням Солом'янського районного суду Києва як співорганізатори корупційної схеми з розкрадання газу, проте розміри призначених їм судом застав (1 млн грн і 1,5 млн грн відповідно ) були значно менші сум застав, призначених рядовим учасникам «газової схеми» (від 50 млн грн до 200 млн грн).

У НАБУ нагадали, що 17 і 18 червня за результатами розгляду клопотань детективів, узгоджених з прокурорами САП, щодо всіх затриманих в ході обшуків 15 червня десяти осіб, було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 60 днів; сумарний розмір застави становить 1,003 млрд грн. При цьому Спеціалізована антикорупційної прокуратура заявила про намір оскаржити в апеляційному порядку щонайменше два судових постанови про обрання запобіжного заходу, оскільки суми застав, призначені судом, не є порівнянними до заподіяному шкоди.

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків у розмірі 3 млрд грн, з яких 1,6 млрд - це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками і виведені через фіктивні підприємства, а 1,3 млрд грн - несплачена сума ренти за користування надрами.

Як повідомлялося, 15 червня директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник повідомив, що в рамках розслідування зловживань депутатів і вищих посадових осіб при реалізації газу, видобутого при спільній діяльності з ПАТ «Укргазвидобування», в якому фігурує народний депутат Олександр Онищенко, встановлено склад злочинної групи. За його словами, 10 з 20 учасників злочинної організації затримані, з ними проводяться слідчі дії.

Ситник зазначив, що серед 20 встановлених осіб, причетних до злочинної схеми, є і посадові особи ПАТ «Укргазвидобування».

Раніше повідомлялося, що НАБУ та Антикорупційна прокуратура проводять розслідування щодо зловживань в «Укргазвидобуванні» у 4 областях.

Напередодні, депозит «Укргазвидобування» на 373 млн гривень заарештував суд. 11 травня офіс «Укргазвидобування» заблокували працівники СБУ та «Альфи».

16 червня НАБУ арештувало приватний літак фігуранта цієї справи, депутата Олександра Онищенка. Однак, за словами голови Антикорупційного бюро Артема Ситника, детективи «нічого не можуть зробити до розгляду подання Верховною Радою». Мова йде про зняття депутатської недоторканості з Онищенка.

Олександру Онищенку інкримінують корупційні зловживання при реалізації газу, видобутого під час спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». Йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.

Поділитись: