Мовлення кожної телерадіоорганізації має складатися з національного аудіовізуального продукту не менш ніж на 50%. А частка пісень державною мовою — не менше 35%.

Закон щодо частки музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій вступив у дію через 4 місці після його затвердження.

Згідно з законом мовлення кожної телерадіоорганізації має складатися з національного аудіовізуального продукту не менш ніж на 50%.

Також телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень поширених протягом доби.

При цьому телерадіоорганізації, в чиєму ефірі музичні твори на мовах Європейського Союзу складають не менше ніж 60%, мають трохи меншу квоту — а саме 25% україномовних пісень.

За невиконання цих вимог телерадіоорганізаціям загрожує штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору.

Згідно з прикінцевими положеннями, протягом першого року з моменту набуття чинності закону квота становитиме 25%, протягом другого - 30% і з третього - 35%.

Нагадаємо, що 29 березня 55 українських виконавців та музичних гуртів виступили із заявою проти запровадження таких квот, назвавши це «популістським кроком» та спробою «розділити українців за мовною ознакою».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile