Економіка / Бізнес

Нацбанк хоче посилити свою роль у регулюванні фондового ринку

Нацбанк
Економіка/Бізнес/Нацбанк хоче посилити свою роль у регулюванні фондового ринку
Зберегти
Вигляд
Національний банк України запропонував змінити законодавство з метою посилення своєї участі у регулюванні ринку цінних паперів. Наразі головним регулятором на цьому ринку є Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Зокрема, відповідно до пропозицій Нацбанку, пропонується передати під його фактичне управління Національний депозитарій України — установу, через яку здійснюються операції з цінними паперами, зокрема яка відкриває рахунки у цінних паперах та робить можливим операції з купівлі-продажу акцій та облігацій.

Так, в НБУ сподіваються, що підпорядкування йому Національного депозитарію дасть змогу удосконалити розрахунки на фондовому ринку, спростити їх та привести у відповідність до міжнародних стандартів.

«Сподіваємося, пропозиції Національного банку знайдуть підтримку серед парламентарів, будуть оперативно опрацьовані комітетом Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності із залученням усіх зацікавлених сторін для швидкого винесення на розгляд парламенту», — повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

Зазначимо, що наразі Україна намагається реформувати нагляд за фондовим ринком та фінансовою системою. Зокрема, одного з трьох ключових регуляторів на фінансовому ринку — Нацкомфінпослуг — можуть ліквідувати, розподіливши його функції (нагляд за ломбардами, кредитними компаніями та кредитними спілками) між рештою регуляторів (Нацбанком та НКЦПФР).

Пов`язані новини