Національний банк України оголосив про проведення аукціону з продажу рулонів банкнотного паперу з нерозрізаними гривнями.

Зазначається, що таким чином планують продати рулони з нерозрізаними банкнотами номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень. Після розрізання вони стають звичайним платіжним засобом.

«У зв’язку з підвищеним попитом на нерозрізані аркуші банкнот гривні та численними заявками юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо їх придбання Національний банк України проведе електронний біржовий аукціон із продажу нерозрізаних аркушів банкнот номіналами 1 та 2, 5 та 10 грн», — повідомляють в Нацбанку.

Зазначається, що аукціон проведуть на товарній біржі «Контрактовий дім УМВБ» 24 січня.

Аркуші з нерозрізаними банкнотами є одним з видів сувенірної продукції, яку Нацбанк реалізує для отримання додаткового прибутку. На одному повноцінному аркуші зазвичай знаходиться 60 купюр. При цьому, досить часто такі аркуші ділять на 2,4 та 10 частин.

Нагадаємо, що 26 грудня Нацбанк випустив колекційну монету присвячену Севастополю.

Раніше у Нацбанку змінили процедуру обміну пошкоджених банкнот та монет.

Нагадаємо, що в НБУ повідомляли, що планують ввести в обіг монети номіналом 5 та 10 гривень. В той же час, там припиняють карбувати монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок.

Раніше повідомлялось, що нові монети номіналом 1 та 2 гривні надійшли в обіг наприкінці квітня 2018 року. Згодом там презентували нові монети.

Поділитись: