Національний банк України наклав штраф у розмірі 30,45 мільйона гривень за відсутність належної перевірки при видачі готівки на 1 мільярд гривень своїм клієнтам.

Зазначається, що «Укрсоцбанк» видав 1 мільярд гривень на підставі фіктивних документів або взагалі без них. Кошти видавали з рахунків соціально-вразливих верств населення, які не могли володіти такими ресурсами, а також з рахунків осіб, проти яких порушили кримінальне провадження.

Крім цього, Нацбанк виніс письмове застереження «Райффайзен банку» за порушення вимог фінансового моніторингу публічних діячів або близьких їм осіб та оштрафував «Місто банк» на 4,2 мільйони гривень за здійснення ризикових фінансових операцій.

Зазначимо, що «Укрсоцбанк» належить до фінансової групи «Альфа-банку». «Альфа-банк» належить кільком росіянам. Зокрема, 30 акцій банку належить одному з найбагатших російських олігархів Михайлу Фрідману, який має ізраїльське громадянство. На початку 2000-х Фрідман брав активну участь у суспільному житті Росії, зокрема очолював суспільну палату РФ як представник сімей військовослужбовців. Також олігарх має тісні зв’язки з чинною президентською адміністрацією Росії.

Раніше повідомлялось, що у Львові невідомі підпалили два відділення «Альфа-банку»

Поділитись: