У Національному банку України змінили правила публікування офіційного курсу іноземних валют, який НБУ встановлює на наступний робочий день.

Наразі Нацбанк щодня публікує офіційний курс долара о 16 годині дня, що передує дню, на який діятиме цей курс. Тобто 11 грудня о 16.00 НБУ опублікував офіційний курс долара на 12 грудня. Курс решти валют Нацбанк публікує за тією ж схемою, але о 18 годині.

Нові правила внесуть зміни до системи оприлюднення курсів решти валют, крім долара (тобто, євро, рубля тощо). Їх почнуть публікувати разом з офіційним курсом долара, тобто о 16 годині.

Нові правила набудуть чинності 27 грудня, коли о 16 годині Нацбанк оприлюднить офіційний курс не лише долара, але й інших валют. Цей курс діятиме протягом всіх новорічних свят.

«Крім цього, Національний банк формалізував принципи формування переліку валют, до яких розраховується офіційний курс гривні, та облікової ціни банківських металів», — додають у Нацбанку.

Станом на 12 грудня офіційний курс долара в Україні становить 23,6 гривні.

Зазначимо, що наразі курс гривні зміцнюється через надлишок валюти на ринку. Цей надлишок спричинили інвестиції іноземців у державні облігації та великі доходи від експорту агропродукції за кордон. Нацбанк може згладжувати такий надлишок, викуповуючи «зайву» валюту з ринку. Зокрема, протягом першого тижня грудня НБУ викупив з ринку 436,6 мільйона доларів. Від початку року чистий викуп валюти з ринку сягнув 5,43 мільярда доларів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile