Національний банк України ухвалив постанову, якою запровадив новий підхід до оцінки кредитного ризику фізичних осіб-підприємців під час ухвалення рішень про видачу їм кредитів.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зокрема, новим підходом передбачено, що кредитний ризик ФОПів банки будуть оцінювати на підставі портфельного підходу.

«На практиці це означатиме, що ключовим фактором оцінки ризиків позичальників буде своєчасність погашення боргу. Так, допоки позичальники не допускатимуть прострочок за своїми зобов’язаннями, надані їм кредити вважатимуться високоякісними», — повідомили у Нацбанку.

Там зазначають, що нова постанова спростить банкам процес видачі кредитів ФОПам та має сприяти розширенню кредитування малого та середнього бізнесу.

«Це один з кроків у потрібному напрямі та логічне продовження роботи з активізації кредитування, яке забезпечить стійке економічне зростання», — прокоментувала нові зміни заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова.

Нагадаємо, що 3 грудня президент Володимир Зеленський анонсував в Україні програму «Повертайся та залишайся», яка має стимулювати підприємництво в Україні. В її межах пропонують видавати кредити під:

  • 5% для нового або діючого бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
  • 7% для нового або діючого бізнесу, з виручкою до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5 відсоткового пункта;
  • 9% для діючого бізнесу з виручкою 25-50 мільйонів гривень на рік для розширення власної справи.

Раніше в уряді повідомили, що програма «Повертайся та залишайся» запрацює з 1 лютого.

Поділитись: