9 українських банків взяли у Національного банку України кредити рефінансування за новими умовами — з подовженим втричі терміном.

Про це повідомляють у пресслужбі Нацбанку.

Нові кредити рефінансування Нацбанк наразі видає не на 30 днів, як раніше, а на 90 днів. Таке рішення ухвалили разом зі зниженням облікової ставки одразу на 2 процентних пункти. У нацбанку вважають, що знижена облікова ставка разом із розширеним механізмом рефінансування банків має призвести до більш швидкого здешевлення кредитів.

«Учасниками тендеру стали дев’ять банків, які отримали 6,9 млрд грн. З них шість банків скористались можливістю взяти кредит на подовжений строк вище 30 днів. Загалом заборгованість платоспроможних банків за кредитами рефінансування перед НБУ з початку року не змінилась і складає 8,5 млрд грн», — повідомляють у Нацбанку.

Там зазначають, що наразі, попри нову економічну кризу у світі, банківська система України стійка та платоспроможна.

«Водночас доступ до більш довгострокових інструментів підтримання ліквідності від НБУ буде спонукати банки до пожвавлення інвестування та кредитування, зокрема й інфраструктурних проєктів», — вважає заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

Він додав, що 8 травня НБУ вперше проведе аукціон з видачі довгострокових кредитів рефінансування — терміном на 5 років. Такі кредити банки зможуть використовувати для кредитування довгострокових інфраструктурних проєктів.

24 квітня Національний банк України повідомив про запровадження нових кредитних інструментів для банків, які мають підтримати економіку в період нової економічної кризи.

23 квітня Нацбанк ухвалив рішення знизити облікову ставку в Україні з 10% до 8% річних. Таким чином, облікова ставка вперше з 2014 року стала однозначним числом. Загалом у 2020 році облікову ставку планують знизити до 7% річних.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кошти банкам та, відповідно, нижче якого комерційним банкам невигідно давати кредити клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює українців більше заощаджувати кошти. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.
Поділитись: