Протягом першого тижня червня 2019 року Національний банк України придбав на міжбанківському валютному ринку 102,7 мільйона доларів. Таким чином Нацбанк відновив купівлю валюти після того, як тижнем раніше вимушений був продавати валюту з резервів.

Такі дані містяться в аналітичній інформації, опублікованій на сайті Нацбанку.

Зазначимо, що обсяг купівлі валюти нацбанком протягом минулого тижня став максимальним за останні два місяці. Востаннє НБУ купував на міжбанківському ринку понад 100 мільйонів доларів у перший тиждень травня 2019 року, коли обсяги чистої купівлі валюти (за виключенням обсягів продажу) становили 118,4 мільйона доларів.

Продажу валюти протягом 3-7 червня 2019 року не було, що свідчить про стабілізацію на валютному ринку.

Загалом від початку року Національний банк придбав на міжбанківському валютному ринку понад 1,4 мільярда доларів. При цьому продав валюти для стримування стрибків курсу на 231,43 мільйона доларів.

Нагадаємо, що в останній тиждень травня 2019 року Нацбанк продав на валютному ринку 43 мільйони доларів через стрімке знецінення гривні. При цьому, за підсумками травня 2019 року обсяг міжнародних резервів України скоротився на 5,5% — до 19,4 мільярда доларів.

Поділитись: