Національний банк України подав проти колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського та його компаній 148 позовів на загальну суму близько 10 мільярдів гривень, з яких отримав позитивні рішення судів на близько 947 мільйонів гривень.

«Вже зараз можемо говорити про перші успіхи при розгляді цих позовів, адже за останні два місяці господарські суди ухвалили 19 рішень на користь Національного банку на загальну суму 947 млн грн», — повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Нацбанку Віктор Григорчук у своїй колонці на «Економічній правді».

Зазначається, що за результатами виграних справ до Нацбанку перейшло майно компанії «Скорзонера», зокрема земельні ділянки гірськолижного курорту «Буковель».

Крім позовів до Українських судів, Нацбанк подав позов до суду Женеви з метою погасити заборгованість за кредитами, виданими ПриватБанку під особисте зобов'язання Коломойського.

«У зв’язку з цим ми звернулись до Верховного Суду, який і визначить юрисдикцію цієї суперечки. Зазначимо, що зазвичай практика зміни адреси реєстрації відповідача за судовою справою свідчить про його бажання затягнути судовий процес», — повідомив Григорчук.

За його словами, адвокати Коломойського також подали низку позовів проти Нацбанку з метою розірвати договори поруки.

Зазначимо, що 21 лютого Господарський суд Києва задовольнив позов ТОВ «Скорзонера» до Нацбанку і розірвав шість іпотечних договорів, укладених між НБУ і ТОВ «Скорзонера» в якості застави за зобов'язаннями ПриватБанку перед регулятором по кредитах рефінансування.

Предметом іпотеки за цими договорами виступало нерухоме майно, що належить позивачеві. 

У рішенні суду йдеться, що листами від 18 серпня 2017 року Національний банк України звернувся до позивача з вимогою сплатити заборгованість за кредитним договором в загальній сумі  2 660 095 431,22 грн. у тридцятиденний строк.

«У випадку невиконання цієї вимоги НБУ буде вимушений звернути стягнення на передане в іпотеку майном за Іпотечним договорами №№109, №110, №112, №113, №115, №116», — йдеться в рішенні суду.

«Проте судді дійшли висновку, що станом на 31 грудня 2016 року у рахунку ПриватБанку в НБУ було 5,644 млрд грн. «З огляду на викладене слід, що при наявності грошових коштів в ПАТ КБ ПриватБанк, зокрема, на рахунках в Національному банку України, у останнього були всі правові підстави для списання в безспірному порядку таких коштів в рахунок погашення відповідної заборгованості за Кредитним договором», — йдеться в рішенні суду.

За даними Єдиного реєстру юросіб, фізосіб-підприємців та громадських об'єднань, бенефіціарами ТОВ «Скорзонера» є екс-власники ПриватБанку — Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. А за даними системи YouControl, ТОВ «Скорзонера» є засновником туристичного комплексу «Буковель».

Поділитись: