Життя

Начальник поліції Вільнюса очолить місію ЄС для реформ силового блоку в Україні

Життя/Начальник поліції Вільнюса очолить місію ЄС для реформ силового блоку в Україні
Зберегти
Вигляд

Начальник Головного комісаріату поліції Вільнюського округу Кястутіс Ланчинскас йде зі своєї посади, на якій проппацював майже 7 років, щоб допомогти в реформуванні правоохоронних органів в Україні.

Про це Ланчинскас повідомив в інтерв'ю литовському новинному порталу Delfi.

«Я виграв конкурс на заміщення посади керівника місії Європейського союзу в Україні. Це консультативна місія. Ми надаватимемо допомогу Україні в реформуванні правоохоронних органів: поліції, прикордонних органів та інших», – відзначив Кястутіс Ланчинскас.

За словами литовського представника силових структур, на фінальному етапі відбору його конкурентом був колега з Чехії, остаточний вибір був зроблений після розмови з верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федерікою Могеріні.

«Відбір складався з трьох етапів. У першому кандидати направляли свої резюме. У другий етап пройшли шість кандидатів. Вони були запрошені до Брюсселя на інтерв'ю з приймальною комісією. На третьому етапі залишилися два кандидати - я і представник Чехії. Потім відбулася бесіда з верховним представником ЄС із закордонних справ Федерікою Могеріні. Через п'ять днів після цієї розмови повідомили, що обрали мене», – розповів Ланчинскас.

7 січня Комітет політичної безпеки ЄС повинен затвердити призначення. У разі позитивного рішення 1 лютого Ланчинскас вже буде в Києві. Контракт передбачає один рік роботи, але може бути продовжений до трьох років.

Ланчінскас також розповів журналістам, що його посада не передбачає переїзд всієї родини до України, тому він буде «постійним клієнтом рейсів Вільнюс-Київ-Вільнюс».

Рішення щодо розгортання Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України було прийнято Радою ЄС із закордонних справ 22 липня 2014 року.

Нині до завдань місії належить консультування українських безпекових відомств та координація донорської допомоги для реформи сектора цивільної безпеки.

/ фото Delfi

Пов`язані новини