Начальника Генерального штабу генерала Віктора Муженка допитали в Павлоградському міськрайонному суді Дніпропетровської області як свідка у справі збитого 14 червня 2014 року в аеропорту Луганська літака Іл-76 із 49 військовослужбовцями.

Допит відбувся в режимі відеовключення, передає Громадське.Дніпро.

«Тоді ситуація була така, що у 25-ї бригади були проблеми і стояло питання її розформування. Щоб довести, що бригада є боєздатним з’єднанням, була сформована рота з добровольців. Вони самі погодились увійти до складу роти, яка мала вирушити до луганського аеропорту. За це честь їм і хвала», — сказав Муженко.

На запитання адвоката потерпілих, від кого виходила ініціатива щодо залучення військових 25-ї бригади, Муженко відповів, що така телеграма була відправлена генерал-майором Віктором Назаровим із його відома.

«Були відповідні розпорядження. Був запит від штабу АТО на залучення військових засобів. Були розпорядження Генштабу і командування Сухопутних військ, а для забезпечення було відповідне розпорядження командування повітряних сил. До прийняття підрозділу у своє підпорядкування штаб АТО не мав право віддавати йому ніяких наказів. Я вам не скажу, хто ставив завдання їм сісти в літак, це хтось із командування бригади. Накази на підготовку підрозділу всі є», — сказав Муженко.

Адвокат потерпілих Віталій Погосян розповів, що Віктору Назарову з трьох джерел повідомили, що в район аеропорту висуваються групи бойовиків.

«Це були данні СБУ, МВС Луганської області і військової розвідки. У Назарова було вісім годин, щоб прийняти якесь рішення, хоча би про перевірку цих даних. Але він не зробив нічого», – сказав захисник.

Батько наймолодшого загиблого десантника Анатолій Горда говорить, що хотілося б знайти винних, але нашій судовій системі він не вірить. «Всі віднікуються, ніхто не давав наказу, виявляється. Це дратує більше за все», – сказав він.

Літак Іл-76 вилетів у Луганський аеропорт вночі 14 червня 2014 року і був збитий луганськими бойовиками з переносного зенітно-ракетного комплексу. На борту літака перебували 40 десантників 25-ї окремої повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу, загинули всі.

Нагадаємо, що підозрюваного у катастрофі ІЛ-76 генерала Назарова випустили під заставу.

Поділитись: