Національний мультитест можна буде скласти щонайменше у 21 країні світу — перелік

Основну сесію Національного мультипредметного тесту (НМТ) за кордоном зможуть скласти українські вступники у 21 країні, а додаткову — у пʼяти державах.

Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки України.

Так, нині підтверджені домовленості щодо проведення основної сесії НМТ у таких країнах: Австрія, Азербайджан, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, США, Фінляндія, Франція, Чехія і Швеція.

Натомість під час додаткової сесії учасники зможуть скласти Національний мультитест в Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі та Чехії.

Ще тривають перемовини з окремими закордонними установами й організаціями, зокрема з тими, що розташовані у Великій Британії, Грузії, Молдові, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Швейцарії.

Як це відбуватиметься?

Під час реєстрації з 3 квітня до 3 травня включно вступники, які планують складати тестування за кордоном, матимуть змогу вибрати із наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт.

Якщо з’явиться більш зручна для учасника локація, до 7 травня включно можна буде змінити реєстраційні дані та вибрати ближчий до місцеперебування населений пункт.

За кордоном існує обмеження щодо кількості учасників, які можуть проходити оцінювання, тож варто не зволікати з вибором і реєструватися, доки є місця. Деякі локації будуть доступні тільки в межах додаткової сесії НМТ.

Тестування за кордоном буде відбуватися так само як і в Україні — у спеціально обладнаних тимчасових екзаменаційних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, навчені українськими експертами.

«Вступні випробування традиційно відбуватимуться на засадах прозорості та справедливості — незалежно від того, де саме учасники їх складатимуть», — наголосили у відомстві.

Вступ-2023

Цьогоріч Міністерство освіти й науки представило модель вступу до закладів вищої освіти на основі удосконаленого Національного мультипредметного тестування (НМТ). Абітурієнти вже складали НМТ замість звичного ЗНО у 2022 році.

Цього року НМТ теж міститиме завдання з трьох предметів. Обов'язковими будуть два предмети — українська мова та математика. Третій предмет буде на вибір: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія.

Блок з української мови міститиме 30 завдань, блок з математики — 22 завдання, з іноземної мови — 32, з історії України, хімії, біології — по 30, з фізики — 20. Завдань, які передбачають письмову розгорнуту відповідь, не буде.

Тестування відбуватиметься в один день. На складання іспиту передбачено 180 хвилин, які абітурієнт розподілятиме на власний розсуд.

Крім того, випускники, які тимчасово перебувають за кордоном і хочуть здобувати вищу освіту в Україну, зможуть скласти НМТ у спеціально створених екзаменаційних центрах у країнах світу.