Нацрада з питань телебачення і радіомовлення призначила позачергову перевірку телеканалу колишнього депутата Євгена Мураєва «НАШ» (логотип «Максі-ТВ») через трансляцію інтерв’ю колишнього прем’єра Миколи Азарова.

Про це повідомили у прес-службі Нацради.

Йдеться про інтерв’ю Азарова Дмитру Гордону, в якому є висловлювання, які, на думку регулятора, порушують закон «Про інформацію».

«Інформація не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини», — йдеться в законі.

Також Нацрада вбачає порушення частин 3,4 та 9 статті 6 закону «Про телебачення і радіомовлення»: Не допускається використання телерадіоорганізацій для: закликів до насильницької зміни конституційного ладу України; закликів до розв`язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті; трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України.

Після проведення позапланової перевірки та розгляду результатів Нацрада ухвалить «відповідне рішення».

Нагадаємо, 26 вересня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відмовилася продовжувати ліцензію телеканалу «112 Україна». Попри рішення Нацради, телеканал заявив, що буде продовжувати роботу. Також телеканал назвав дії Нацради «незаконними», а саму Нацраду — «нелегітимним органом влади».

У Нацраді також розповіли, де конкретно буде відсутнє цифрове мовлення «112 Україна» та коли його вимкнуть.

А на початку вересня в Нацраді заявили, що проситимуть суд скасувати ліцензію каналу NewsOne.

Канали «112 Україна» та NewsOne належать народному депутату від «Опозиційної платформи — за життя» Тарасу Козаку, соратнику Віктора Медведчука.

На початку жовтня Козака допитали в СБУ у справі про фінансування тероризму. 

Поділитись: