Нацстратегія доходів на 2024–2030 роки: у Мінфіні розкрили деталі
Національна стратегія доходів на 2024–2030 роки, ухвалена Кабінетом Міністрів 27 грудня, передбачає, зокрема, так звану деперсоніфікацію роботи податкової з платниками податків.
Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко під час обговорень, організованих «Центром економічної стратегії».
За його словами, реалізація цього документу є вимогою партнерів України і є основою чинного меморандуму взаємодії з Міжнародним валютним фондом. Умови, вказані в документі, Україна мала виконати до грудня 2023 року.
Працювати над документом урядовці почали з березня 2023 року. Їхня діяльність включала міжнародні зустрічі, внутрішні обговорення.
Цей документ, зокрема, включає зміни до податкової та митної політики, а також заходи адміністрування, покращення роботи фіскальних органів. Це, за словами Марченка, «змінює філософію роботи фіскальних органів».
«До того моменту, поки ми не створимо достатнє підґрунтя і достатній рівень довіри платників податків до фіскальних органів, будь-які податкові новації, будь-які зміни податкових режимів не можна буде застосовувати. І ми принципово не будемо цього робити до того моменту, поки ми не завершимо перший етап», — сказав посадовець.
Перший етап передбачає максимальне підвищення ефективності роботи фіскальних органів, зокрема їхньої доброчесності, антикорупційності, взаємодії з платниками податків на прийнятних умовах, які зумовлюють добровільні сплати податків.
«Один з елементів цих заходів — деперсоніфікація роботи податкової з платниками податків. Податкова не буде мати можливості безпосередньо взаємодіяти з платниками податків до того моменту, поки не будуть виявлені певні ризики, які викликатимуть необхідність детальної роботи із системою ризиків», — зазначив Марченко, уточнивши, що це, зокрема, захищатиме персональні дані.
- Поділитися: