Над Норвегією пролетів «незвично великий метеорит». Експерти припускають, що його уламки впали неподалік Осло

Падіння метеорита над Норвегією, 25 липня 2021 року
Падіння метеорита над Норвегією, 25 липня 2021 рокуНорвезька мережа спостереження за метеоритами

У ніч на 25 липня очевидці спостерігали над Норвегією падіння метеорита. Унаслідок події ніхто не постраждав, про руйнування також не повідомлялося. Фахівці вважають, що уламки космічного тіла могли пережити падіння й опинитися десь неподалік норвезької столиці Осло.

Про це повідомляє Reuters.

Падіння метеорита зафіксували приблизно о першій годині ночі 25 липня. Яскраву «вогняну кулю» спостерігали зокрема в місті Тронгейм — третьому за розміром населеному пункті Норвегії. Очевидці також повідомляли про гучний вибух і вітер, яким супроводжувалося падіння метеорита.

Наприкінці липня о нічній порі небо над Норвегією доволі темне, тому падіння метеорита привернуло увагу багатьох людей, зазначає Reuters. Поліція отримала кілька повідомлень про падіння метеорита, але перевірка показала, що попередньо жодних людських жертв або руйнувань подія не завдала.

Норвезька мережа спостереження за метеоритами повідомила, що метеорит було видно в небі над країною принаймні п’ять секунд. Він летів зі швидкістю близько 16,3 кілометра на секунду. Космічне тіло мережа назвала «незвично великим метеоритом».

«Ймовірно, частини [метеорита] впали на землю», — кажуть в установі. За попередніми розрахунками, йдеться про район Фіннемарка, що за 60 кілометрів на захід від Осло. У мережі додали, що аналізуватимуть відео й фото очевидців, щоб встановити місцеперебування уламків і зібрати їх. Станом на вечір 25 липня віднайти їх не вдалося.

«Минулої ночі ми бачили великий камінь, який летів, імовірно, з місця між Марсом і Юпітером, що є нашим астероїдним поясом. І коли він пролітає повз, то створює шум, світло й приємне схвилювання для нас [фахівців] і, певно, вселяє страх в інших», — розповів Reuters представник Норвезької мережі спостереження за метеорами Мортен Біле.

Приблизно 90-95% метеорів, які летять у бік Землі, повністю згоряють в атмосфері. Але уламки частини з них все ж досягають земної поверхні — тоді їх називають метеоритами.

Найбільш відомий приклад, коли метеорити справді призвели до руйнувань, стався у 2013 році неподалік Челябинська (Росія). Тоді він вибухнув в атмосфері, а його уламки розлетілися по великій площі, пошкодивши будівлі й призвівши до поранень приблизно 1200 людей.