Рафаель Надаль після перемоги на «Ролан Гаррос»
Фото:

Roland-Garros/Twitter

Іспанський тенісист Рафаель Надаль вкотре підтвердив своє реноме «короля ґрунту» і здобув 13-ту перемогу на Відкритому чемпіонаті Франції з тенісу, більш відомому як «Ролан Гаррос».

У фінальному поєдинку іспанець легко обіграв першу ракету світу Новака Джоковича — 6:0, 6:2, 7:5.

Крім того, що Надаль покращив свій рекорд на цьому турнірі (ніхто не вигравав «Ролан Гаррос» стільки разів), він ще повторив рекорд за кількістю титулів на турнірах «Великого Шлему» (Grand Slam) за кар’єру — тепер у нього їх 20, як і в іншої легенди тенісу Роджера Федерера.

Левова частка перемог у Надаля саме у Франції — 13. Також він 4 рази вигравав на Відритому чемпіонаті США (US Open), двічі — на Вімблдоні (Велика Британія) та одного разу в Австралії (Australian Open).

Видатні, але різні

Натомість у Федерера перемоги на турнірах «Великого Шлему» розподілені більш рівномірно: 8 на Вімблдоні, 6 на Australian Open, 5 на US Open. У Франції швейцарець переміг лише раз, тобто на відміну від Надаля ґрунт — найбільш незручне покриття для нього.

З їхніх результатів можна зробити висновок, що для Надаля зручніше грати на повільному покритті, тому він домінує на ґрунті і на «Ролан Гаррос» відповідно, а Федерер краще себе почуває на швидкому покритті, звідси і найбільше перемог на Вімблдоні, де найшвидше покриття у тенісі (з найбільш розповсюджених) — трава. Australian Open та US Open проводять на харді, це покриття середньої швидкості.

Слід додати, що у спину цим двом без перебільшення легендам тенісу дихає чинна перша ракетка світу серб Новак Джокович, який має 17 перемог на турнірах Grand Slam — найбільше звитяг у нього в Австралії (8), а ось у Франції він переміг лише раз, як і Федерер.

Поділитись: