У місті Шарлотсвілль, штат Вірджинія, США, оголошено надзвичайний стан. До цього призвели масові протести та сутички між протестувальниками «по різні боки барикад». Смолоскипна хода так званих «білих націоналістів» та контр-протест, як його назвали журналісти.

У місті Шарлотсвілль, штат Вірджинія, США, оголошено надзвичайний стан. До цього призвели масові протести та сутички між протестувальниками «по різні боки барикад». Смолоскипна хода так званих «білих націоналістів» та контр-протест, як його назвали журналісти.

Громадське стежить за подіями у Вірджинії та зібрало 5 основних фактів, які треба знати про події 12 серпня станом на 00:20 за київським часом.

 1. У місті Шарлотсвілль в Університеті Вірджинії сотні так званих «білих націоналістів» вийшли зі смолоскипами на протестний марш проти знесення пам'ятника генералові військ Конфедерації.

Влада міста має намір позбутися пам'ятника, проте це рішення було оскаржене в суді. Справа в тому, що Генерал Роберт Едвард Лі, пам'ятник якому планують прибрати, командував силами південних штатів Америки, які в роки Громадянської війни (1861–1865 рр.) виступали за збереження рабовласницького ладу.

Учасники акції тримали у руках смолоскипи і вигукували гасла, основними з яких були «білі життя важливі» і «євреї не замінять нас». Все це скандували, рухаючись територією університету у місті Шарлотсвілль.

Мер міста Майк Сіджнер засудив марш, назвавши його расистським, а також «боягузливим парадом ненависті, фанатизму та расизму».

2. Проти акції «білих націоналістів» на вулиці міста вийшли сотні людей із контр-протестом. На їх плакатах містилися написи накшталт: «боротьба із фашизмом — наш обов'язок», та «будь ласка, зупиніть ненависть».

Водночас між учасниками обох акцій почалися сутички, втрутилася поліція.

Пізніше до неї приєдналася також і Національна гвардія.

3.  Під час ходи контр-протестувальників, на великій швидкості у натовп в'їхала автівка, після чого з пошкодженим капотом поїхала геть від місця події. Внаслідок наїзду загинула одна людина, про що повідомив мер міста у своєму Twitter. Пізніше з’явилася інформація про те, що поліція затримала водія.

УВАГА! Відео може містити сцени насильства або шокуючі кадри.

4. У Шарлотсвіллі оголосили надзвичайний стан через загострення ситуації. Сутички не вщухають.

5. Президент США Дональд Трамп відреагував на подію наступним чином, написавши у Twitter:

«Я у Бедмінстері на зборах... Ми робимо все для покращення, та Шарлотсвілль — це сумно!».

Пізніше на прес-конференції він заявив, що «засуджує події у Вірджинії з усіх боків».

Водночас у соцмережах його коментар зустріли бурхливо, розкритикувавши за «байдужість» реакції. Серед коментарів зустрічалися повідомлення, що містили закиди у бік президента через те, що «білі націоналісти діяли від його імені».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: