Роботу з видобутку газу на газоносних родовищах Машівського району Полтавщини розблокували за 3 роки після того, як Нафтогаз отримав дозвіл на видобуток газу. Компанії не хотіли давати в оренду землю.

Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

«Ми викупили земельну ділянку, яка потрібна для розміщення бурового майданчика і яку 3 роки не вдавалося взяти в оренду, бо це не в інтересах «дуже важливих людей», — повідомив Коболєв.

За його словами, Нафтогаз застосував механізм викупу землі для суспільних потреб — вперше у газовій галузі України. У розблокуванні роботи з видобутку газу Нафтогазу допомогли місцеві громади.

«Група Нафтогаз робить все можливе, аби підтримувати місцеві громади. За січень-травень ми сплатили вже 603,6 млн грн ренти до місцевих бюджетів у газовидобувних регіонах. Ці кошти йдуть на ремонт доріг, лікарень, шкіл та садочків, інші першочергові потреби», — додав Коболєв.

Напередодні Нафтогаз виграв права на видобуток газу на ще 7 газоносних родовищах.

Раніше повідомлялося, що китайська експортна агенція надала Нафтогазу страхове покриття на 1 мільярд доларів, що дозволить Нафтогазу залучити у китайських інвесторів інвестиції на цю суму без залучення державних чи інших гарантій. Також Нафтогаз підписав договір з канадською компанією про спільний видобуток газу.

Зазначимо, що за перші 4 місяці 2019 року обсяги видобутку газу в Україні збільшилися на 3,6%.

Поділитись: