Нафтогаз перерахував до державного бюджету України дивіденди за 2019 рік у розмірі 48,125 млрд грн — це рекордна сума дивідендів, отриманих українським бюджетом від державної компанії.

Про це повідомляє департамент комунікацій Нафтогазу.

«Вона (сума — ред.) у 2,4 рази перевищила аналогічні виплати Нафтогазу до держбюджету за 2018 рік. З цієї суми 8,5 млрд грн Нафтогаз перерахував до бюджету ще наприкінці 2019 року за розпорядженням уряду», — йдеться у повідомленні.

Тоді кошти від Нафтогазу дозволили бюджету виконати необхідні платежі, які були під загрозою через недонадходження коштів.

За рішенням уряду дивіденди склали 95% від чистого прибутку Нафтогазу за 2019 рік.

«Група Нафтогаз вже кілька років залишається найбільшим джерелом доходів державного бюджету України. Нинішнє падіння цін на газ робить задачу наповнення бюджету складнішою. Водночас українські споживачі отримують перевагу, сплачуючи менше за газ та тепло», — зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Загалом за перше півріччя поточного року бюджет вже отримав від Нафтогазу майже 75 млрд грн дивідендів та податків. Сума надходжень держави від Нафтогазу перевищила компенсацію, яку компанія отримала Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, ціна на газ, який Нафтогаз продає для потреб населення та теплокомуненерго, у червні знизилась на 6% у порівнянні з травнем (без податку на додану вартість та витрат на транспортування).

Поділитись: