Нафтогаз планує залучити інвестиції від трьох іноземних компаній та однієї української у розвиток видобування газу з виснажених родовищ.

Наразі компанія кваліфікувала ці компанії, а надалі укладе з ними відповідні угоди, повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

Зазначається, що серед кваліфікованих компаній Baker Hughes (США), консорціум «Енергетичної інженерії Сіньцзян Бейкен» та «Нафтової інженерії Чжунши Шенлі» (Китай), Expert Petroleum Solutons SRL (Румунія), а також спільне підприємство «Полтавська газонафтова компанія».

«Суть таких угод — ми надаємо родовища та інфраструктуру, партнери — вкладають власні кошти в їх розвиток, застосовують прогресивні технології інтенсифікації та передають нам видобутий газ за узгодженою ціною. Наразі ми завершили кваліфікацію — далі укладемо з потенційними партнерами угоди про нерозголошення комерційної таємниці та надамо їм всю необхідну інформацію», — повідомив Коболєв.

Раніше повідомлялося, що китайська експортна агенція надала Нафтогазу страхове покриття на 1 мільярд доларів, що дозволить Нафтогазу залучити у китайських інвесторів інвестиції на цю суму без залучення державних чи інших гарантій. Також Нафтогаз підписав договір з канадською компанією про спільний видобуток газу.

Зазначимо, що за перші 4 місяці 2019 року обсяги видобутку газу в Україні збільшилися на 3,6%.

Поділитись: