У національній акціонерній компанії Нафтогаз повідомили, що протягом декількох останніх тижнів облгази та газозбутівні компанії, які належать компанії «РГК» Дмитра Фірташа, надсилають споживачам платіжки з донарахуваннями за жовтень та попередженнями про донарахування за наступні місяці, нібито через вимоги Нафтогазу.

Зазначається, що причиною донарахувань є «приведення обсягу газу до еталонних умов вимірювання на вимогу Нафтогазу». Водночас у самій компанії такі вимоги заперечують.

«Нафтогаз жодним чином не причетний до рішення газзбутів вимагати зі споживачів додаткові суми та засуджує такі дії. Відповідні витрати вже компенсуються спорідненим структурам газзбутів – облгазам через механізм виробничо-технологічних втрат», — повідомляють у Нафтогазі.

Також у Нафтогазі заявили, що представники «РГК» проводять зустрічі з представниками місцевих громад, метою яких є «перекладання відповідальності за свої рішення на Нафтогаз».

«Донарахування ведуть до подвійної оплати тих самих обсягів газу, створюють віртуальні борги, які в майбутньому перешкоджатимуть переходу споживачів до інших постачальників газу», — повідомляють у Нафтогазі.

Там також підготували «алгоритм дій» для споживачів, який дасть змогу позбутися штучно створених боргів, який передбачає звернення до газозбутівної компанії та надсилання скарги до регулятора з тарифів. З відповідним алгоритмом можна ознайомитися на сайті Нафтогазу.

Напередодні компанія Фірташа «РГК» у суді домоглася скасування передачі особистих даних споживачів газу Нафтогазу. Ці дані Нафтогаз планував використати для ідентифікації споживачів газу та зменшення обсягів зловживань.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Поділитись: