УКРАЇНА

«Нафтогаз» не має наміру платити «Газпрому» $5,3 млрд

УКРАЇНА/«Нафтогаз» не має наміру платити «Газпрому» $5,3 млрд
Зберегти
Вигляд
Національний нафтогазовий холдинг «Нафтогаз України» не має наміру оплачувати рахунок російського газового монополіста «Газпром» на 5,3 млрд доларів за відмову купувати у нього газ.

Національний нафтогазовий холдинг «Нафтогаз України» не має наміру оплачувати рахунок російського газового монополіста «Газпром» на $5,3 млрд за відмову купувати у нього газ в 2016 році за контрактом 2009 року, оскаржуваному Україною у Стокгольмському арбітражі.

Про це заявила прес-служба НАК «Нафтогаз України» в мережі Facebook.

«Газпром посилається на положення «бери або плати». Наша позиція залишається незмінною: арбітраж вирішить, чи має застосовуватись це положення», — йдеться в повідомленні.

За словами директора «Нафтогазу України» Юрія Вітренка, на газ з Європи у 2016 році Україна витратила втричі менше, ніж мала би витратити на «газпромівський» газ — $1,6 млрд.

«Якщо би ми заплатили стільки, скільки хоче Газпром, то ВВП України у 2016 році не зріс би на 1,5%, а впав би на 2,5%! По девальвацію гривні, дефіцит держбюджету може додумати самі», — сказав він.

На його переконання, «Газпром» не взмозі шантажувати «Нафтогаз України» припиненням поставок газу.

«Ми витрачаємо на імпортований газ в три рази менше грошей, а з Газпромом розбираємося у Стокгольмському арбітражі», — підкреслив Вітренко.

Раніше повідомлялося, що російський монополіст «Газпром» виставив «Нафтогазу України» рахунок за 2016 рік за недобір газу на суму $5,3 млрд.

Пов`язані новини