ENRU

«Нафтогаз» підпише угоди про купівлю газу ще з двома європейськими компаніями

Наглядова рада національного нафтогазового холдингу «Нафтогаз України» дозволила правлінню компанії укласти рамкові договори на поставку і прийом газу ще з двома європейськими газовими трейдерами — Vattenfall Energу і Trafigura Trading.

Про це повідомляється у системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, передає УНІАН.

«Наглядова рада дала згоду на вчинення Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» великої угоди, а саме: укладення Рамкової угоди про постачання і прийом природного газу та Додаткової угоди про внесення змін до Рамковий договір між компанією і Vattenfall Energy Trading GmbH і Trafigura Trading ( Europe) Sarl», — йдеться в повідомленні.

Орієнтовна вартість газу, який може бути закуплений в Vattenfall Energу становить 105,9 млрд грн, а у Trafigura Trading — 100,9 млрд грн.

Україна в кінці листопада 2015 року відмовилася від закупівлі природного газу у «Газпрому». В цілому за 2015 рік країна подвоїла імпорт природного газу з Європи в порівнянні з 2014 роком — до 10,3 млрд куб. м, при цьому скоротивши в 2,3 рази закупівлю вуглеводнів з Росії.

У 2016 році «Нафтогаз» імпортував з європейського ринку 8,2 млрд куб. м газу, що на 11% менше, ніж в попередньому році.

Для закупівлі газу в ЄС «Нафтогаз» використовує кошти за кредитною лінією ЄБРР в розмірі 300 млн доларів.

Раніше ЄС і Україна почали розробляти стратегію використання підземних газосховищ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram