ENRU

«Нафтогаз» потрапив у десятку кращих компаній за якістю управління

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» посіла сьоме місце у світовому рейтингу якості управління серед державних компаній видобувної промисловості.

Про це повідомляється у звіті американського дослідницького Інституту з управління природними ресурсами (Natural Resource Governance Institute), передає прес-служба НАК. 

До рейтингу державних компаній увійшло 74 міжнародні компанії нафтогазового та гірничо-видобувного сектору, які перебувають у державній власності. На них припадає 82% світового видобутку нафти та 78% видобутку газу.

За результатами рейтингу «Нафтогаз» отримав 76 пунктів зі 100 можливих. 

Автори дослідження відзначили високу якість операційної та фінансової звітності групи. Разом з тим, «Нафтогазу» рекомендували покращити розкриття інформації про витрати, пов’язані з виконанням спеціальних обов’язків, та згадали корупційний скандал із закупівлею так званих «вишок Бойко» у 2010 році.

Автори також висловили побоювання, що можлива відставка незалежних членів наглядової ради через затримку в реформуванні корпоративного управління підірве довіру міжнародної спільноти до намірів України реформувати ключову державну компанію.

Рейтинг ефективних держкомпаній очолили чилійська Codelco (90 пунктів), індійська Oil and Natural Gas Corporation (87 пунктів), аргентинська Yacimientos Petrolнferos Fiscales (83 пункти) та норвезька Statoil (80 пунктів).

Рейтинг NRGI

У загальному рейтингу Україна посідає 44 місце та знаходиться у групі країн зі «слабким» урядуванням. Найкращі результати у загальному рейтингу за 14 критеріями показали Норвегія, Чилі та Велика Британія.

Раніше ЄС і Україна почали розробляти стратегію використання підземних газосховищ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram